Archivace v účetnictví za dveřmi! I archivační krabice?

2 min čtení20 ledna 2016

Rok 2015 je již minulostí, ale účetní závěrky a audity pro účetní období za minulý rok jsou v následujících měsících aktuálním tématem v každé firmě resp. v každém účetním oddělení. Právě v těchto měsících se zvyšuje poptávka nejen po klasickém kancelářském papíru pro tisk účetních výkazů, ale postupně také narůstají prodeje archivních pomůcek jakou jsou archivační krabice, úložné boxy, archivační spony a další prostředky pro přehledné založení a úschovu účetních dokumentů.

Abyste se mohli plně koncentrovat na sestavování přehledů, závěrek, soupisů a jiných finančních výkazů, jejichž zpracování vrcholí na konci března, připravte se již teď také na jejich archivování!

Archivační krabice s úložnými boxy
Archivační krabice s úložnými boxy

Důležitým aspektem při archivaci je především přehlednost. Každá účetní jednotka je ze zákona povinna archivovat svoji účetní dokumentaci až po dobu pěti či deseti let dle typu výkazu. To zvyšuje s každým novým rokem nároky na organizaci při správě archivovaných dokumentů, aby v případě potřeby bylo možné požadovaný záznam rychle vyhledat.

K nejefektivnějšímu řešení při archivování patří úložné boxy, které jsou optimální pro vložení spisů ve formátu A4. Pro jasnou evidenci obsahu disponuje každý úložný box popisným polem. Díky svým rozměrů 340 x 100 x 297 mm komfortně umístíte až pět boxů do jedné archivační krabice ve formátu 516 x 348 x 305 mm. Každý archivační obal je vybaven také víkem pro ochranu před prachem a zamezení znečištění vložených dokumentů. Archivní krabice z lepenky od RAJAPACKu se navíc vyznačují vysokou pevností a stabilitou.

Archivační spona
Archivační spona

Praktickými prostředky při archivování jsou také speciální archivační spony, jejichž prostřednictvím snadno vyjmete veškerý obsah z pořadače. Dokumenty poté snadno svážete a vložíte do připraveného boxu.

Chcete archivovat písemnosti přímo v pořadačích? Není nic jednodušího – v sortimentu na www.rajapack.cz naleznete i archivační krabice na šanony pro umístění až 7 kusů.

    nejlepší témata