Lámete si hlavu s dekorací na párty? Co takhle zkusit voštinové párty koule, které můžete zavěsit nad hlavu svých hostů. Kde je můžete koupit? Neblázněte! Jejich výroba je velmi snadná, stačí jen vědět, jak na to. Vaši hosté jistě ocení, když jim prozradíte, že jste je zvládli vytvořit úplně sami!

Co je k tomu potřeba?

Pomůcky: papír A4, tvrdší bílý podkladový papír (např. 20×20 cm), hedvábný papír (čtverečky – např. 20×20 cm), nůžky, lepidlo (může být i v tyčince), pravítko, propisku nebo fixku, provázek.

Bílý papír vezmeme a upravíme ho do tvaru kruhu. Tento kruh obkreslíme na papír A4, na kterém vytvoříme šablonu. Zakreslíme rohy čtverečků na šabloně a 5 svislých čar, které budou dělit kruh na přibližně stejné pětiny (prostřední čára je uprostřed kruhu). Čáry označíme jako A, B, A, B, A.

sablona_vyroba_kouli

party_kouleDo Šablony přiložíme první barevný kousek papíru a lepidlem obtáhneme čáry A. Pak na tento papír přiložíme další a lepidlem obtáhneme čáry B. A takto to střídáme až dokud nenalepíme všechny papírky. Nakonec přilepíme bílé kolečko. Rozdělíme ho na půl a odstřihneme přečnívající části. Lepidlem přilepíme oba půlkruhy k sobě, připevníme provázek a rozevřeme do vějíře. Kouli upevníme.

Podrobný návod najdete v přiloženém videu. Tak co? Zvládnete to? Já to jdu hned zkusit.

Hedvábný papír, lepidlo, nůžky i provázek můžete zakoupit v RAJAPACKu!

 

Kategorie: BlogObalové tipy a techniky
19 views

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill