Maraton Rajapack

Statisíce zvědavců a 36.699 běžců se zúčastnilo letošního ročníku Londýnského maratonu – a my, nejen, že jsme byli  u toho, ale rovnou  v centru dění! Jedenáct spolupracovníků naší mateřské společnosti RAJA , jakož i osm pracovníků z různých evropských poboček  letos opět „vzali nohy na ramena“ a dokázali tak, že jsme rychlí, vytrvalí a umím se do toho opřít! Jsme samozřejmě pyšní na každého z našich běžců a proto jsme jednoho z nich v krátkosti zeptali na jeho pocity a zážitky z tohoto sportovního klání, které najdete v tomto článku níže.

Londýnský maraton založil v roce 1981 olympijský vítěz v běhu pro tělesně postižené a sportovní novinář Chris Brasher, který se nechal inspirovat závodem s názvem NEW-York-City-Marathon. V současné době je pokládán za třetí nejprestižnější maraton na světě a od roku 2006 patří k sérii  World Marathon Majors, který spojuje pět největší světových maratonů. Vedle sportovního aspektu se ale jedná o mnohem více: miliony liber se díky této akci získají pro charitativní účely díky účasti prominentních sportovců  jako běžců. Protože je tento závod vždy zcela vyprodán, vyhledávají si i amatérští běžci sponzory a věnují určitý obnos, aby si tímto způsobem zajistili startovní místo. V mnoha případech se nejedná ani tak o sportovní výkon, ale spíše o známé přísloví  „i cesta může být cíl“ či legendární a výstižné motto „být u toho je vše“. Díky tomu všichni běžci nastupují na start s dobrou náladou a mnozí v legračních kostýmech. K vidění byli na tomto ročníku například žirafy, mimozemšťané, nevěsta s ženichem nebo červ složený z několika běžců. Tento originální mix dělá ze závodu, jak komentoval ředitel Londýnského maratonu David Bedford bez mrknutí oka, směs olympiády a karnevalu.

Výsledky Londýnského maratonu

Nejrychlejším běžcem se stal Wilson Kipsang (Keňa) s časem 2:04:044, což činí pouhé čtyři sekundy za světovým rekordem! V závodu žen se na první příčce umístila jeho krajanka Mary Kiptanyová v čase 2:18:37.

 

Tým skupiny RAJA při závodu
Tým skupiny RAJA při závodu

 

Muži: 1. Wilson Kipsang (Keňa) 2:04:44; 2. Martin Lel (Keňa) 2:06:51; 3. Tsegaye Kebede (Etiopie) 2:06:52; 4. Adil Annani (Maroko) 2:07:43; 5. Jaouad Gharib (Maroko) 2:07:44; 6. Abel Kirui (Keňa) 2:07:56; 7. Emmanuel Mutai (Keňa) 2:08:01; 8. Marilson Gomes dos Santos (Brazílie) 2:08:03
Ženy: 1. Mary Keitany (Keňa) 2:18:37 Std.; 2. Edna Kiplagat (Keňa) 2:19:50; 3. Priscah Jeptoo (Keňa) 2:20:14; 4. Florence Kiplagat (Keňa) 2:20:57; 5. Lucy Kabuu (Keňa) 2:23:12; 6. Aberu Kebede (Etiopie) 2:24:04; 7. Irina Mikitenko (Německo) 2:24:53; 8. Jessica Augusto (Portugalsko) 2:24:59.

Komentář běžce pana Wendla ze společnosti RAJAPACK
o Londýnském maratonu:

„Tento maraton na mě udělal velký dojem. Jedná se opravdu o ohromující pohled, kdy kompletně podél celé trasy o délce 42 kilometrů stojí diváci v pěti řadách a podporují vás. I přes to, že se jedná o velmi velkou sportovní událost, byla tato akce perfektně zorganizována. Počasí bylo jako „na objednávku“: V sobotu večer zasáhl Londýn přívalový déšť. V neděli před začátkem závodu se však vyjasnilo, vysvitlo slunce a obloha byla bez mráčku… To opravdu nikdo nečekal.“

Všem běžcům gratulujeme k výsledkům a ke sportovním zážitkům na trati…

Kategorie: BlogFiremní událostiTiskové zprávy
227 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill