Ochranné rohy a hrany

3 min čtení 15 února 2012

Při zasílání zboží jsou to právě ochranné rohy a hrany Vašich produktů, které bývají během přepravy namáhány. Proto existuje řada prvků, které zpevní hrany a zajistí optimální ochranu kompletního výrobku při transportu.

Nabídka ochranných prvků je velmi rozsáhlá. Proto jsme pro Vás připravili pár rad a tipů pro efektivní výběr odpovídající Vaší potřebě a požadavkům:

Ochranné rohy

 

Ochranné rohy
Ochranné rohy

Chcete ochránit kompaktní a robustní produkt jako například reproduktory, lednice, nábytek atd.? Proto tento účel doporučujeme ochranné rohy. Díky jejich tvaru pevně zafixují Vaše zboží v krabici a efektivně ochrání jeho rohy proti nárazům. Použití je velmi snadné:  jednotlivé rohy jednoduše umístíte na  roh, kterou chcete ochránit. Ochranné rohy jsou vyrobeny z pevné vlnité lepenky či flexibilní pěny.

Přejete-li  zpevnit rohy úzkých výrobků, jako jsou například rámy obrazů, pak jsou nejlepším řešením kartonové trojúhelníkové rohy. Díky pětivrstvé vlnité lepence a zesílení třemi vrstvami kartonu na vnější straně jsou extra odolné vůči nárazům a vertikálnímu tlaku.  Pro produkty s širšími hranami jako jsou rámy stolů, skleněných předmětů, pracovních ploch použijte rohy z polyetylenové pěny.

Ochranné hrany
Ochranné hrany

Ochranné hrany

Pokud je nutné ochránit nejen rohy, ale i kompletní hrany Vašich produktů, využívejte dlouhých a adaptabilních ochranných profilů. Potřebuje-li obalit hrany kompaktních výrobků, použijte ochranné hrany ve formě pěnového profilu „L“ bez lepicího krycího proužku nebo samolepicí pěnové profily „L“, které pomocí nože snadno upravíte na požadovanou délku.  Při přepravě zvláště křehkého a těžkého zboží jako jsou počítače, elektronické potřeby a další aplikujte zesílený pěnový profil „L“ . Tento model ochranné hrany je perforován každých 10 cm.

Při transportu zboží s úzkými hranami jako jsou stoly, rámy, pracovní desky atd. je doporučován pěnový profil „U“.  Díky jeho tulipánovému tvaru se jednoduše aplikuje a nožem jej snadno upravíte na Vámi požadovanou velikost. Profil je velmi ohebný a Vašemu zboží poskytne kvalitní ochranu proti otřesům. Díky napnutí stran pevně přilne k hraně a dokonale ji zafixuje. Pokud upřednostňujete širší prvek např. při přepravě zrcadel, vyberte si široký pěnový profil „U“ s extra širokými rameny.

Shrnutí na závěr

Tajemství úspěchu je výběr ochranné hrany či rohu, který optimálně přilne k rohu či hraně. Jen takto ochráněný roh popř. hrana zůstane nepoškozena v průběhu celého logistického procesu. Ochranné rohy a hrany z vlnité lepenky patří k nejekologičtější variantě a jsou cenově výhodnější než pěnová ochrana. Na druhou stranu nejsou tak ohebné. Pěnové prvky z polyetylenové pěny poskytují křehkým produktům hebkou a nárazuvzdornou ochranu. Díky flexibilní pěně jsou velmi adaptabilní a snadno aplikovatelné na různé formy produktu.

nejlepší témata