Jak obaly od Rajapacku balí české umění

3 min čtení 25 listopadu 2014

„Největší galerie umění International Art Gallery v České republice prezentuje česká umělecká díla a pořádá výstavy současných českých i zahraničních umělců v řadě galerií i obchodních domech. Hlavním záměrem je podpora českého umění namísto kopií různých obrazů a děl z Číny, kde je produkováno obrovské množství děl pro export do evropských zemích“, informuje vedení galerie.

K velmi úspěšnému projektu, který byl oceněn také Ministerstvem Kultury a Ministerstvem školství a tělovýchovy mládeže ČR, je řazena tzv. „otevřená galeria“ v obchodní domech, jejichž poselstvím je otevírání umění běžným lidem. Tyto galerie jsou hojně navštěvovány po celé České republice. V závislosti na velikosti obchodních domu dosahuje návštěvnost za jeden měsíc až 300.000 osob.

Právě tato galerie i její umělci si vybrali pro balení svých uměleckých děl jako jsou obrazy, sochy, keramika či jiné křehké skulptury a autentické tvorby obaly Rajapack. Řada těchto jedinečných galerijních produktů disponuje velmi citlivým povrchem, který je nutné spolehlivě ochránit.

Balení uměleckých děl s křehkým povrchem

Jednoduchým, ale účinným řešením je pěnová fólie, která zabrání poškrábání sensibilních povrchů ze skla, kůže, lakovaných artiklů, plátna, zušlechtěných papírů či jinak povrchově upravených výrobků. Čím křehčí předmět resp. čím citlivější povrchem produkt disponuje, tím vyšší tloušťku fólie je nutné zvolit pro jeho zabalení. V eshopu Rajapack je k dispozici nejen běžná tloušťka 1 či 1,5 mm, ale i fólie o síle 2 až 3 mm. Pěnové fólie chrání balená díla nejen před mechanickým poškozením povrchu, ale také vůči vlhkosti, nárazům i prachu.

Zvláště citlivá díla jako jsou např. obrazy ve skleněné tabuli aj. jsou balena do bublinkové fólie s fleecovou vrstvou. Tato fólie s funkcí „2 v 1“ chrání cenný obsah vůči otřesům a díky integrovanému látkovému fleecu navíc ochrání i povrch baleného předmětu.

Ovinování a fixace obrazů

Pro fixaci fólií na uměleckém díle se využívá strojové předepnutá stretch fólie o tloušťce 9 mikronů. Díky jejímu předepnutí ji již při ovinování není nutné předepínat a šířka zůstává konstantní, což není případ klasických strečových fólií. Předepnutá fólie o 9 mikronech nahradí běžnou stretch fólie o síle 17 až 23 mikronů. Prostřednictvím předepnutí je při ovinu minimalizována spotřeba materiálu.

Aby nedošlo k rozklížení rámu při přepravě popř. pro zalepení rohů, volných konců či jiných výběžků je použito lepicí pásky z PVC, která velmi dobře a garantovaně lepí na celé řadě různých materiálů.

Přejeme galerie spoustu úspěchů, vydařených výstav a hlavně, ať česká umělecká díla vždy dojdou bezpečně do cíle!

nejlepší témata