Balicí papír Rajapack

V podzimní a předvánoční sezóně se objem rozesílky krabic, a tím i objem balených produktů zvyšuje. Tento efekt se automaticky odráží i na spotřebě balícího papíru, který ve srovnání s prvním pololetím roku zaznamenává nárůst až o 20%. Ve srovnání podzimního s letním obdobím obliba a koupě balícího papíru rapidně šplhá až o více než 50%. Každým dalším rokem tato čísla rostou. Podzimní sezóna a předvánoční již začíná a svého vrcholu dosahuje v listopadu.

Mnoho procesů zaznamená v časovém měřítku řadu změn. Některé se změní minimálně a některé zažijí markantní evoluci. Výroba papíru však ale (od počátku svému objevení cca 105 n.l. v Číně) větší revoluci nezažila. Základní suroviny jako je dřevo nebo starý sběrový papír se očistí, rozloží do drobných částí a následně nato se smíchá s vodou, čímž vznikne suspenze, kašovitá „papírová“ směs. Jednotlivá vlákna se dále drtí dokud nevznikne jednotná hmota. Tato směs vláken se rozptýlí na

plynule se pohybujícím sítu. Po scezení vody se zbytková voda resp. vlhkost dodatečně odsaje. Výsledkem je papírový pás obsahující celulózová vlákna. Tento pás se dále stlačí, suší a dle žádoucích vlastností papíru dále zušlechťuje, vyhlazuje a řeže dle požadovaných formátů – a voilà – arch papíru je na světě!

V současnosti máme již k dispozici až 3.000 rozličných druhů papíru. Také v sortimentu Rajapack se celá řada různých variant nachází. Balící papír role, archy, v hnědém či bílém provedení, v různých plošných hmotnostech od 60 g/m2 až po průmyslovou kvalitu 125 g/m2, hedvábné papíry atd. Balící papíry o 60 g/m2 jsou ideální jako výplň či k obalení a upevnění produktů v krabicích. Plošnou hmotnost 70 g/m2 doporučujeme pro balení zboží, ale také pro výplň obalů s těžkými produkty. Papír v gramáži 90 g/m2 je vhodný pro balení těžkých předmětů popř. ve vyšší gramáži o 125 g/m2 pro těžké ostrohranné zboží. Výhodou balícího papíru na roli v rozsahu více než 500 m je adaptace na jakoukoliv délku baleného výrobku. Papír v arších usnadňuje balení menších artiklů do 120 cm, v případě nižšího objemu balení slouží jako praktická proložka mezi citlivějšími produkty nebo jako jejich pokrytí a ochrana před prachem. Balící papíry jsou recyklované a recyklovatelné. Balící papír v roli je vyroben ze dřeva, které pochází z trvale udržitelného lesního hospodařství. V eshopu Rajapack je k dispozici také elegantní hedvábný papír pro balení dárkového zboží, obuvi, parfémů, pro kreativní zdobení pro školy, k dekoraci, v květinářství atd.

Připravte se na na podzimní a vánoční sezónu co nejdříve a nezapomeňte právě na koupi všestranného balícího papíru co nejdříve…

Kategorie: BlogVýplňový a fixační materiál
614 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill