Proč přejít na papírovou pásku? Důvodů je hned několik: recyklovatelnost, všestranné použití a odolnost. V tomto příspěvku se podíváme na tento typ pásek hodně z blízka. Z čeho se tyto lepicí pásky vyrábí nebo jak je lze použít. 

Eko páska: proč byste měli přejít k ní 

S rostoucím důrazem na udržitelné způsoby balení je nyní použití rozložitelné papírové pásky, lepicích pásek, které lze lepit za mokra a dalších ekologických pásek k zabezpečení obalů jednoduchým, ale vysoce účinným způsobem, jak přispět k ochraně životního prostředí.

Tyto ekologicky odpovědné samolepicípogumované papírové pásky nabízejí vynikající alternativu k polypropylenovým a PVC páskám a poskytují stejnou ochranu jako plastové pásky. 

Dalším důvodem k přechodu na papírovou pásku je to, že jsou odolné a lze je použít na všechny druhy kartonů a krabic. Díky tomu, že jsou tyto pásky vyrobeny z přírodního kraftového papíru a přírodního lepidla, lze je recyklovat spolu s krabicí.

Lze na ně také psát – jsou k dispozici v bílém nebo hnědém provedení a v praktických mini baleních. 

Věřte tomu, že vzhledem k tomu, že elektronické obchodování zažívá velkou expanzi a poptávka po papírových páskách se zvyšuje i vaši zákazníci ocení, že balíte „zeleněji“.

Papírové pásky, které se lepí za mokra poskytují ochranu před neoprávněným otevřením balíku. Zaschlou pásku není možné totiž odtrhnout aniž by se krabice nepoškodila. Páska je tedy ideální hlavně pro e-commerce.

Ke klasické papírové pásce nepotřebujete nůž, pásku totiž lze odtrhnout ručně. Nicméně k páskám obecně doporučujeme odvíječ. 

Na gramáži záleží

Vyztužená páska nabízí stejnou flexibilitu jako papírová páska, ale zvládne mnohem těžší balíky. Proto je důležité vědět, jak těžké zboží doručujete.

Standardní 57 g/m2

Tento typ doporučujeme pro balíky do hmotnosti 20 kg.

Zesílená 70 g/m2

Tato páska se zvládne zabezpečit balíky do 30 kg. 

Vyztužená 125 g/m2

Vyztužená páska je složena nejen z kraftového papíru o gramáži 125 g/m2, ale také vláken. Díky těmto vláknům se páska stává velmi odolnou a je ideální pro balíky do hmotnosti 75 kg. 

Z čeho se vyrábí ekologická páska?

Ekologická páska je vyrobena ze tří základních věcí: kraftový papír, skleněná vlákna a další výztuhy a lepidlo na bázi přírodního kaučuku. 

V závislosti na tom, pro jaký účel bude páska využita, existují dva různé způsoby: klasická papírová samolepicí páska a vodou aktivovaná lepicí páska.

Speciální pogumovaná lepicí páska je další možností jak začít lepit ekologičtěji. Tento druh lepicích pásek se aktivuje navlhčením a tím dojde k snadnému přilepení daného obalu. Toho lze dosáhnou přístrojem určeným na tento typ lepení. 

Potisk papírových pásek

Papírová lepicí páska s potiskem

I papírové pásky lze potisknout vaším logem nebo mottem firmy. Díky této pásce se odlišíte od konkurence a navíc zůstává vaše balení stále ekologické. 

Kategorie: BlogEkologieLepicí pásky, páskování, uzávěr obalů
1465 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vložte komentář

Toto pole fill