Páskování jako na běžícím pásu

2 min čtení 14 března 2014

Černá, modrá, žlutá, bílá – při těchto slovech Vás v souvislosti s obaly napadne pravděpodobně  barevný balicí papír nebo pestrobarevný hedvábný papír. Ale zdání klame: také takový pomocník pro uzavírání, jakým je páska pro páskování, může mít – kromě své vlastní funkce – také svůj barevný aspekt!

Vázací pásky RAJASTRAP jsou k dostání ve čtyřech barvách pro jasné barevné rozlišení nákladu či krabic již v samotném procesu páskování. Oproti páskám z PET nebo ocelovým páskám je možné  u PP pásek různobarevné provedení. Můžete tak kromě standardní černé zvolit třeba barvu ladící s Vašimi firemními barvami nebo nechat na pásku dokonce natisknout Vaše logo. Rychle a snadno tak označíte nejen celé palety Vašeho zboží, ale také jednotlivé balíky. Ať už ve skladu, při přepravě  nebo zasílání – pásky svazují, fixují , ale také barevně označují Vaše zásilky. Za jistých předpokladů mohou barevné pásky dokonce  splňovat zákonnou povinnost  značení zvláštních druhů přepravovaného zboží. U individuální pásky s logem máte navíc kontrolu, zda-li balík nebyl při přepravě či skladování otevřen nepovolanými osobami.  Páska tak slouží jako pečeť a chrání tímto způsobem před odcizením a jinou nechtěnou manipulací. Vše pak dorazí bezpečně až k příjemci!

 

Kromě barvy se vyznačuje povrch této pásky také zvláštní strukturou: ražba na povrchu připomíná „oplatek“.  To umožňuje snadné zpracování, protože páska se snadno ohýbá a přizpůsobuje tvarům obalu – je tedy zároveň šetrnější k jeho povrchu.

Vzhledem k těmto vlastnostem je páska z PP vhodná jak k ručnímu, tak ke strojovému zpracování od páskování 50 až do 100 balíků za den  (dle výkonu páskovačky či páskovacího stroje). Profesionální příslušenství pro opáskování, jako odvíječ, uzavírací přístroje, spony, ale také celé páskovací stroje ulehčují použití a obalování všeobecně – a pak je druhořadé, jakou má páska barvu.

PP vázací pásky Rajapack
PP vázací pásky Rajapack

Barvy přinášejí radost nejen do života, ale díky jejich praktičnosti, také do balení:)!

nejlepší témata