Krabice s potiskem

Co Vás napadne jako první, když slyšíte „šité na míru“? Košile, klobouky, šaty? Ode dneška to budou i krabice:  právě ty si totiž u nás můžete objednat jako jedinečný kus oblečení u krejčího – zcela individuální a na milimetr přesné.

Aby mohla vzniknout krabice na míru, je potřeba, aby zákazník nejdříve učinil objednávku. Zde se vyřeší veškeré detaily týkající se budoucího využití požadovaných krabic: stohovatelnost, způsob přepravy a uzavírání, odolnost vůči vlhkosti a teplotním výkyvům a (co je rozhodující) typ výrobků, které budou Vaše krabice obsahovat!

Na základě těchto údajů vytvoří naše vývojové oddělení virtuální model a naplánuje veškeré požadované rozměry. Tento krok ulehčí  FEFCO kódy: pro zjednodušení komunikace mezi zákazníky a výrobci, přidělilo Evropské sdružení výrobců lepenky (Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondule) veškerým běžným formám obalových materiálů z vlnité nebo hladké lepenky čtyřmístné číslo. Předejde se tak nedorozuměním ohledně tvaru nebo velikosti požadovaných krabic.

Zhotovíme Vám vzorek, který obdržíte na zkoušku. Vyhovuje-li zaslaný vzor přáním zákazníka, objednáme po konečném udělení souhlasu razící stroje potřebné k výrobě a – dle přání – i individuální potisk.

Výroba krabic na zakázku
Výroba krabic na zakázku

Ve výrobě se jednotlivé vrstvy vlnité lepenky sdruží a slepí, poté přiměřeně vystřihnou a potisknou. Co se týče tisku, je možné využít různých typů potisku: offsetový tisk se hodí především na dárkové krabice nebo reklamní stojany. Vzor se vytiskne na nosnou fólii a následně se připevní na lepenkovém těle. U sítotisku se příslušný obrázek s pomocí šablony nanese přímo na podklad. Tato metoda je s ohledem na delší výrobní dobu vhodná spíše u menšího množství. Konečně gumotisk je nejvíce používanou metodou tisku na lepenkové výrobky a je často používán např. k umístění log přímo na obaly. Jak takový proces probíhá, můžete zjistit na internetových stránkách naší belgické firmy festapack.

Nechte si „ušít“ Vaše obaly! Naši odborníci u  Rajapacku se rádi osvědčí i v roli Vašich osobních krejčích.

Autor: Dana, zákaznický servis

Kategorie: BlogKartonové krabice, kontejnerySlužby
181 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill