• 800 500 515 Pondělí - pátek od 8:00 do 17:00 info@rajapack.cz
  • Nákup ve velkém? Cenová nabídka ZDARMA
  • 4,7/5
    Hodnocení zákazníků
  • První objednávka? Doprava ZDARMA od objednávky nad 1.500 Kč bez DPH
logo raja 800 500 515 info@rajapack.cz
0,00 Kč Žádný produkt
Rychlá objednávka
Podpůrný program Ženy & životní prostředí

Podpůrný program Ženy & životní prostředí

Otázky? Odpovědi!

Co je Ženy & životní prostředí za program?

Skupina RAJA startuje s programem "Ženy & životní prostředí" pro podporu žen a ekologie jako gesto solidarity na evropské úrovni. Program mobilizuje všech 1500 zaměstnanců koncernu RAJA od 1. září 2015 do 29. února 2016.

Nejdůležitější informace

Výběr 5 ekologických produktů

15 zemí se
podílí na tomto projektu

5 podporovaných
projektů

Program potrvá 6 měsíců, od 1. září 2015 do 29. února 2016

Stabilní a cenově výhodné prodejní ceny

Kompletní výše daru bude předána podpůrným asociacím.

Proč právě tento program?

V koncernu RAJA jsme přesvědčeni, že by společnosti měly také převzít odpovědnost za životní prostředí a společnost prostřednictvím své ekonomické role. " Ženy a životní prostředí " je programem v souladu s naším závazkem a firemními hodnotami. Skupina RAJA podporuje od roku 2006 projekty pro pomoc ženám po celém světě.

Jak funguje tento podpůrný program?

Jak funguje tento podpůrný program?

Za každé prodané balení vybraných ekologických produktů darujeme pěti vybraným projektům částku 30 Kč nebo 60 Kč na pomoc ženám i ekologie. Čím více z těchto vybraných ekologických produktů prodá, tím vyšší peněžní dar ekologické a sociální projekty získají.

Co znamená COP21?

Od 30. listopadu do 11. prosince se v Paříži koná 21. klimatická konference o změnách klimatu (anglicky United Nations Framework Convention on Climate Change, 21th Conference of the Parties, kurz COP 21). Cílem této konference je stanovení mezinárodních a pro všechny země platných dohod pro omezení dopadů změn klimatu a globálního oteplování na 2° C.

Jaká je souvislost mezi tímto programem a konferencí COP21?

Skupina RAJA klade již řadu let důraz na ochranu životního prostředí a posiluje svoji iniciativu ke snížení vlastní ekologické stopy (95% našich výrobků pocházejí z Evropy). V návaznosti na mezinárodní klimatický summit , který se koná v Paříži v prosinci 2015 chce skupina RAJA potvrdit svůj dlouhodobý závazek k ochraně životního prostředí právě prostřednictvím programu "Ženy & životní prostředí".

Jak byly podpůrné projekty zvoleny?

Jak byly podpůrné projekty zvoleny?

Organizace a jejich projekty byly pečlivě vybrány odborníky představenstva nadace RAJA-Danièle Marcovici. Důležitými aspekty při výběru byla kvalita projektů a profesionalita organizací , jejichž projekty byly následně zahrnuty do podpůrného programu.
Posláním nadace není ukončena pouze výběrem projektů, ale bude pokračovat sledováním a zajištěním jejich realizace.

Proč projekty podporují právě ženy a proč se projekty zaměřují na ekologii?

Poslání nadace RAJA-Danièle Marcovici je pomoc a podpora žen a jejich práv po celém světě. Dalším důvodem v účasti v tomto programu je skutečnost, že ochrana životního prostředí a osud mnoha žen jsou přímo vzájemně spojeny . Přiznejme si, v rozvojových zemích jsou to právě ženy, vzhledem ke svým každodenním úkolům, které jsou ve srovnání s muži daleko více závislé na přírodních zdrojích. Právě ony jsou prvními oběťmi přírodních katastrof a klimatických změn a zároveň hrají klíčovou roli v trvale udržitelném rozvoji.

Proč byly vybrány podpůrné projekty mimo Evropu ?

V rozvojových zemích potřebují pomoc právě ženy, aby došlo ke zlepšení jejich životních podmínek a prostřednictvím jejich práce a denních úkolů bylo přispěno k ochraně životního prostředí a k podpoře v boji proti globálnímu oteplování .

Proč byly pro tento program vybráno zmíněné produkty?

Proč byly pro tento program vybrány zmíněné produkty?

Pro podpůrný program zvolila skupina RAJA společně se svými dodavateli pět obalových řešení šetrných k životnímu prostředí, které jsou 100% recyklovatelné . Tyto produkty jsou vyrobeny z obnovitelných surovin (z papíru nebo z lepenky) nebo z recyklovaných materiálů. Po použití mohou být opět recyklovány, a tím tak přispějí na výrobu dalších obalů.

Jsou ceny těchto produktů stabilní?

Ceny aktuálně dostupných produktů zůstávají stabilní a nebudou po dobu platnosti podpůrného programu navýšeny.

Paris 2015 - COP 21

Jaká částka bude organizacím darována? Jak budou finanční prostředky rozděleny?

Celá, v rámci podpůrného programu "Ženy & životní prostředí" skupinou RAJA, nashromážděná částka bude předána organizacím a bude rozdělena dle potřeb dané země a příslušného projektu. Slavnostní předání šeků na organizace proběhne dne 8. března 2016 u příležitosti Mezinárodního dne žen.