Sáčky s posuvným uzávěrem Rajapack

Rozmanitost je něco báječného – přirozeně také pro spisovatele! V tomto ohledu to asi není náhoda, že jsem přistál v obchodě s obalovými materiály. Více rozmanitosti a větší výběr druhů a forem se hledá jen těžko. Často uznávám, že mi při listování novým katalogem nebo procházení našeho skladu zpravidla stékají po zádech malé krůpěje štěstí. Je to svět sám o sobě s nejpřekvapivějšími formami a řešeními, vlastní fauna, pokud to tak chcete nazvat. Jakmile na to najdu čas, napíšu knihu typu „Brehmův život zvířat“ ze světa obalů – se všemi rody, druhy a  zákoutími  tohoto pestrého světa obalů. Bude to bestseller, to je jisté!

Nevěříte? Myslíte si, že jsou obaly příliš zprofanované a vůbec, že se jedná o nepodstatné věci? Námitka! Vezměme si něco zdánlivě jednoduchého, jako je rod igelitových pytlíků. Nejen J. R. R. Tolkien naplnil Bilbem Pytlíkem a spol. celé svazky. Pytlíkův pytlík sám o sobě je nejvíce rozšířeným druhem obalu vůbec. Jen v našem Rajapackovém sortimentu nabízíme více než 400 různých plastových sáčků. Nyní nově je  dokonce jedna strana věnována pouze jim! Pod http://www.rajabag.cz snadno získáte přehled o rozmanitosti druhů pytlíků. Budete z toho paf!

Sáčky s posuvným uzávěrem Rajapack
Sáčky s posuvným uzávěrem Rajapack

 

Pytlíky jsou – nejen svou povahou – extrémně flexibilní a přizpůsobivé. Jsou odolné a nalezneme je prakticky ve všech oblastech každodenního života. Pytlíky jsou z LDP nebo PP, jsou průhledné a právě tak dobře odolné proti roztržení a perfektně se přizpůsobí svému okolí, respektive svému obsahu. Na vše existuje vhodný pytlík, jen na živé tvory ne.

Rod pytlíků se člení do různých poddruhů. Nejdůležitějším rozlišovacím znakem je uzávěr. Nejvíce rozšířený dnes: sáček se stiskovacím uzávěrem. Jedná se o srovnání mladou podformu, která se ale šíleně rychle rozšířila a stále více vytlačuje některé jiné formy. Vyskytuje se v nejrůznějších velikostech, s nebo bez popisového pole a s nebo bez otvoru pro zavěšení. Ideální je zejména pro tříděné zboží, vzorky zboží nebo cokoliv jiného, co chcete bezpečně vodotěsně uzavřít. Jako mladý, atraktivní poddruh doplňuje vývojovou linii Pytlík se zipovým uzávěrem. Jedná se o zvláště elegantní řešení, je Vám zcela jistě znám z letiště – jako průhledná taštička pro uchování tekutin v příručním zavazadle.

Velmi rozšířený je rovněž: Pytlík se samolepícím uzávěrem. Vyskytuje se v desítkách možností, mezi nimi nalezneme i vzácné exempláře v lesklém provedení. Rád odpovídajícím způsobem zabalí vzácný obsah, jakým jsou například textilie. Rychle a snadno se uzavírá a – má otvory na odvzdušnění. To brání vzniku nechtěných vzdušných bublin.

Dnes méně užívaný, takovou řekněme jakoby pravariantou je Pytlík s provázkovým uzavíráním – zatahovací pytlík. Plachý exemplář, který ale svá zákoutí vyplňuje stále stejně. Jeho ideálním zaměřením je tříděné zboží. Jednoduše jej naplňte, stáhněte provázek a na něj zavěste. Samozřejmě zde nechci zatajit bohatost plochých sáčků bez uzávěru – tak řečeno nejvíce přizpůsobivá forma pytlíků, kterou potřebujeme vlastně pořád. Ta nevymře ani za sto let.

Mým nejoblíbenějším sáčkem ale zůstává Klokaní pytlík. Řadí se mezi pytlíky s drukovým uzávěrem, avšak disponuje  ještě postranní přihrádkou. Zubní laboratoře jej využívají například, aby k zubní náhradě přiložily doprovodnou dokumentaci.

Sáček se zipem
Sáček se zipem

 

Sáčky se zipem a eurovýsekem
Sáčky se zipem a eurovýsekem

 

Sáčky z bublinkové fólie se samolepicím uzávěrem
Sáčky z bublinkové fólie se samolepicím uzávěrem

 

Zatahovací sáčky s provázkem
Zatahovací sáčky s provázkem

 

Kategorie: BlogSáčky, plastové nádoby
13 views

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill