Koncern RAJA se v současnosti již může ohlédnout na svoji 60letou tradici podloženou dalekosáhlými zkušenostmi a znalostmi v oblasti obalových řešení. Společnost, která byla založena v roce 1954 zakladatelkou Rachel Marcovici, je v současné době rodinnou firmou druhé generace a díky nesporným obchodním schopnostem a neutuchající energii dvou žen se stala evropskou jedničkou na B2B trhu zásilkového prodeje s obaly.

Biografie Danièle Kapel-Marcovici

Paní Danièle Kapel-Marcovici  

Danièle Kapel-Marcovici se narodila 14. června 1946 v městě Pavillons-sous-Bois v okrese Seine-Saint-Denis ve Francii a je generální ředitelkou obalového koncernu RAJA a zakladatelkou nadace «Fondation RAJA – Danièle Marcovici».

Danièle Kapel-Marcovici má tři děti, kterými jsou Benjamin Kapelusz (bývalý generální ředitel nadace „Fondation RAJA – Danièle Marcovici“), Brice Kapelusz (náměstek generálního ředitele společnosti Cenpac) a Jules Fourtine, který završuje studium žurnalistiky.

V raném věku 16 let vstoupila Danièle Kapel-Marcovici do společnosti „Cartons RAJA“, kterou založila její matka Rachel Marcovici. Zde začala pracovat jako zástupkyně. Později Danièle Kapel-Marcovici postupně převzala řadu vedoucích pozic v oblasti prodeje, nákupu a katalogů, aby tak detailně poznala fungování společnosti a v roce 1982 se tak ve věku 36 let stala generální ředitelkou společnosti.

Od té doby Danièle Kapel-Marcovici firmu buduje a kontinuálně rozšiřuje – až se na konci 80 let společnost RAJA stává jedničkou v obalovém průmyslu ve Francii. Díky strategickým rozhodnutím související se zásilkovým obchodem, markantním rozšířením produktového portfólia a řadou investic i mezinárodní expanze v Evropě realizuje společnost RAJA významný růst.

V současné době je francouzská skupina RAJA ze 100 % v nezávislém vlastnictví Danièle Kapel-Marcovici a její rodiny a je zastoupena ve 20 pobočkách v 17 evropských zemích. S obratem 631 milionů € a 1.850 zaměstnanci v Evropě (z toho 960 ve Francii) je skupina RAJA jednoznačným lídrem na evropském obalovém trhu.